Hava Durumu

Türkiye'den Yeni Bir Sedat Peker Hamlesi ''İade Edin!''

Kısa adı INTERPOL olan The International Criminal Police Organization ile Kırmızı Bülten çıkarmasının ardından Sedat Peker'le ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Sedat Peker'in idesi amacıyla tutuklanmasını talep etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2022 15:16
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2022 15:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Türkiye'den  Yeni Bir Sedat Peker Hamlesi ''İade Edin!''

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE), hakkında kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker'in Türkiye'ye iadesi amacıyla geçici tutuklanmasını talep etti. İnterpol, geçtiğimiz günlerde Sedat Peker hakkında kırmızı bülten çıkarmıştı. Peker, Kırmızı Bülten çıktığı saatlerde aylar sonra ailesiyle birlikte görüntü paylaşmıştı. 

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi ile İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesinin yakalama kararları kapsamında, Peker'in 194 ülkede uluslararası seviyede aranması için Interpol tarafından 1 Şubat'ta kırmızı bülten çıkarıldı.

Bunun üzerine Adalet Bakanlığı, BAE'de bulunan Peker'in iadesi için harekete geçti. Bakanlık, BAE'ye gönderdiği yazıda, Sedat Peker hakkında, İstanbul Anadolu ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılıklarınca hazırlanan iade taleplerini hatırlattı. Adalet Bakanlığı, kırmızı bültenle aranan Peker'in Türkiye'ye iadesi için geçici tutuklanmasını talep etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.