Hava Durumu

Türk Tabipler Birliği'nden 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Türk Tabipleri Birliği Niğde Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Çakmak, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 14:43
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 14:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Türk Tabipler Birliği'nden 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı


Türk Tabipleri Birliği Niğde Tabip Odası Başkanı Doçent Doktor Bülent Çakmak açıklamasında, “İnsan sağlığı için her zaman ön saflarda yer alan tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun” dedi.

Niğde Tabip Odası Başkanı Doçent Doktor Bülent Çakmak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda; “14 Mart Tıp Bayramı ülkemizde hekimler tarafından kutlanan ve tıp alanından çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime ve sağlığa katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günü" olduğunu söyledi.

Niğde Tabip Odası olarak hekimlerin en büyük iki sorunundan birinin özlük hakları, diğerinin ise sağlıkta şiddet olduğunu ifade eden Başkan Çakmak, "Sıkıntıları bilmekte ve çözüm arayışı için çalışmaktayız, bu kapsamda 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle sağlıkta şiddet olaylarının önüne geçmek için önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışmalarımız içerisinde Niğde Tabip Odası Başkanlığı olarak Niğde Baro Başkanlığı arasında protokol imzaladık. Protokol kapsamında hekimlerimizin görevleri başında maruz kaldıkları fiili ve sözlü şiddet olaylarında Niğde Baro Başkanlığından her türlü konuda hukuki yardım almaları sağlanacak. Bu bağlamda Niğde Baro Başkanı Sayın Av. Emin Alper Öztürk'e ve Yönetim Kurulu'na teşekkür ederim, Baro Başkanlığı'nın destekleriyle bünyemizde oluşturduğumuz “Beyaz Kod Destek Birimi” sayesinde son dönemlerde sık sık karşılaştığımız şiddet olaylarında bütün hekimlerimizin her zaman olduğu gibi yanında olmaya devam edeceğiz, Niğde Tabip Odası olarak tüm hekimlerimizin14 Mart Tıp Bayramını kutlarız” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.