Hava Durumu

Türk Dünyasının Kalbi Niğde'de Atacak

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin ev sahipliğinde; Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ve Türk Dünyası Kültür Sanat Sinema Vakfı işbirliği; Niğde Gazeteciler Yazarlar Derneğinin destekleriyle "II. Uluslararası Türk Dünyası İletişim ve Sanat Sempozyumu" Niğde'de düzenlenecek.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2022 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2022 15:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Türk Dünyasının Kalbi Niğde'de Atacak

TÜRK DÜNYASINA YENİ BİR HİZMET DAHA, TÜRK DÜNYASI İLETİŞİM VE SANAT SEMPOZYUMU YAPILIYOR

12-14 Mayıs 2022 tarihinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde düzenlenecek olan sempozyum, iletişim ve sanatın tüm alanlarında bilimsel çalışma yapan sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarını bir araya getiriyor. İkincisi Niğde'de düzenlenecek sempozyumun ilki 2019 yılında Amasya'da yapılmıştı. 

Birbiriyle sıkı ilişkileri olan iletişim ve sanatın her alanına hitap edecek şekilde genişletilen “II. Uluslararası Türk Dünyası İletişim ve Sanat Sempozyumu”; Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi, Al-Farabi Kazak Devlet Üniversitesi, Kazak T. Zhurgenov Milli Sanat Akademisi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Özbekistan Devler Sanat Milli Akademisi, Özbekistan Gazetecilik ve Kitle İletişim Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Makedonya Fon Avrupa Amerikan Üniversitesi, Sinema ve Sanat Vakfı ile Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Derneği tarafından doğrudan destekleniyor.

NGYD Başkanı Türkeş'ten hemşerilerimize davet 

Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Şerife Türkeş; 'Türk Dünyası İletişim ve Sanat Sempozyumu'na tüm Niğde halkını davet ederken, sanat ve bilim insanlarını bir araya getiren etkinliğin Niğde ve Türk dünyasına hayırlar getirmesini temenni etti. 

Demir: Türk Dünyasında ortak projelere zemin hazırlanıyor  

Konuyla ilgili Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir şu açıklamayı yaptı; 

“Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi koordinasyonunda 12-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Niğde’de gerçekleştirilecek olan “II. Uluslararası Türk Dünyası İletişim ve Sanat Sempozyumu”, iletişim ve sanatın tüm alanlarında bilimsel çalışma yapan sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarını bir araya getiriyor.

Sempozyum aracılığıyla; iletişim ve sanat alanında akademik konuların tartışılması, karşılıklı deneyimlerin paylaşılması, ortak araştırma metotlarının oluşturulması, güncel meselelerin ortaya konulması, bilimsel araştırmaların gelecekteki perspektiflerinin belirlenmesi ve gelecekte Türk Dünyasında ortak projelere zemin hazırlanması amaçlanıyor.

Türk Dünyası bağlamında iletişim ve sanat alanına giren her türlü konuda bildirilerin kabul edileceği sempozyumun, konuyla ilgili sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarının bir araya gelmesine vesile olması, nitelikli bilgi üretimine katkı sağlaması ve yeni bakış açıları sunması bekleniyor.

Katılımcıların Türkçenin bütün lehçeleriyle, İngilizce ya da Rusça yazılmış bildirilerle başvuru yapabileceği sempozyumda sunumu yapılan bilimsel çalışmalar, 2022 yılı sonuna doğru e-kitap olarak yayınlanacak." dedi. 

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir

Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak yayınlanacak 

Sempozyuma katılmak isteyen bilim insanları, sempozyumla ilgili kapsamlı bilgiyi Türkiye Türkçesi, İngilizce ve Rusça olarak üç farklı dilde yayın yapan, www.utdiletisimvesanatsempozyumu.com adresli sempozyum ağ sayfasından alabilecekler. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.