Hava Durumu

TÜBİTAK Başkanı NÖHÜ'de akademisyenlerle buluştu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandalın katılımıyla "Akademisyen Buluşması - TÜBİTAK Proje Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 17:22
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 17:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
TÜBİTAK Başkanı NÖHÜ'de akademisyenlerle buluştu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde yaklaşık bir ay önce katıldığı programda Niğde’ye bir Bilim Merkezi açılacağının müjdesini veren Mandal, Bilim merkezinin kurulması protokolüne imza atmak için geldiği Niğde’de üniversitede akademisyenlerle buluştu.
“Niğde'de bilim merkezi kurmak için sözleşmenin altına imza atacağız. Buraya gelmişken sadece imza atıp gitmeyelim, hocalarımızla bir daha etkileşim sağlayalım istedik.” diyen Başkan Mandal, konuşmasının devamında "Kısa zaman içinde buraya ikinci kez geliyorum. Misafirperverliklerinden dolayı sayın rektörümüze ve katılımlarından dolayı siz akademisyenlerimize teşekkür ederim.” dedi.

"Araştırma Üniversitesinden Ziyade Araştırma Yapan Üniversite Olmak"
Üniversitenin son iki buçuk yıldır gerek akademik yayın gerekse bilimsel araştırma projeleri  faaliyetlerinde her geçen yıl bir önceki yıldan daha fazla yayın ve projeler yaparak gelişimini devam ettirdiğini belirterek konuşmasına başlayan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu “Bu süreçte hedefimiz araştırma üniversitesinden ziyade araştırma yapan üniversite olmak. Biz üniversitenin gerçek niteliğini ortaya koymak istiyoruz. Bunlar da ancak sizler gibi değerli bilim insanlarıyla gerçekleşir.” dedi. 

Konuşmasının sonunda bilimsel projelerimizle ilgili sayısal veriler aktaran Rektör Uslu, TÜBİTAK Başkanı ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

Program, soru cevap bölümünün akabinde hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.