Hava Durumu

Trafik tedbirleri toplantısı yapıldı!..

Niğde Valiliği yaptığı duyurusuyla vatandaşları kış mevsiminde uyardı. Kış mevsimi ile birlikte oluşan aşırı yağmur, sis, kar, tipi, buzlanma gibi nedenlerle sürücülerin görüş mesafelerinin azaldığına değinilen duyuruda trafik güvenliği vurgusu yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2021 14:17
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2021 15:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Trafik tedbirleri toplantısı yapıldı!..

"Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Toplantısı" yapıldı. Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek başkanlığında yapılan toplantıda alınacak tedbirler belirlendi. Kış lastiği takmayan yolcu ve yük taşımacısı araçlara 846 lira ceza verileceği açıklandı. 

Niğde Valiliği duyurusunda şu ifadelere yer verildi: 

"Kış mevsiminde oluşan aşırı yağmur, sis, kar, tipi, buzlanma gibi nedenlerle sürücülerin görüş mesafesi azalmakta, taşıtların fren ve durma mesafesi artmakta, taşıt kullanma ve seyahat konforu bozulmakta ve trafik güvenliği olumsuz yönde etkilenmektedir. Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklar da dikkate alınarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, huzur ve güven içinde seyahat edebilmelerini temin edebilmek amacıyla 19.11.2021 tarihinde Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK başkanlığında “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Toplantısı” yapılmıştır.

Gerek şehirlerarası, gerekse ilimiz sınırları içerisinde, İl merkezi ve ilçe merkezinde bulunan yük ve yolcu taşımacılığı yapan tüm ticari araçlar (Kamyon, Çekici. Tanker ve Otobüs türü araçların tahrikli dingilleri ile kamyonet minibüs ve –A- türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastikleri) 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında “ Kış lastiği” takmak zorundadırlar. “Kış Lastiği” takmadan yük ve yolcu taşımacılığı yapan tüm ticari araçlar 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65/A maddesi gereğince 2021 yılı için 846.00 TL İdari para cezası uygulanacaktır. “ Bu nedenle kış mevsiminde trafik ortamında güvenliğin sağlanması ve mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlarımızdan kış lastiği kullanmaları ve taşıtlarında bulundurulması zorunlu olan avadanlıklarını ( zincir, çekme halatı vb.) tamamlamadan yola çıkmamaları gerekmektedir." 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.