Hava Durumu

Tıp öğrencileri Sağlık Bakanını ağırladı !..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde düzenlenen "Öğrenci Buluşması" programında sağlık alanındaki öğrencilerimizle bir araya gelen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık alanında güncel gelişmeleri içeren sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Haber Giriş Tarihi: 12.11.2022 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 12.11.2022 10:31
https://www.medyahabersitesi.com
Tıp öğrencileri Sağlık Bakanını ağırladı !..

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte, Sağlık Bakanı Yardımcıları, Niğde il protokolü, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"Desteklerinden Ötürü Sayın Bakanımıza Teşekkürlerimizi Arz Ediyoruz"

Programın açılış konuşmasını yapan ve Üniversitemizde sağlık alanında eğitim veren akademik birimler hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Rektör Uslu şunları dile getirdi: “Tıp Fakültemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesine, klinik hizmet veren 44 öğretim üyesi ve göz ve kadın hastalıkları dalında tıpta uzmanlık eğitimi alan 6 asistan ile toplam 50 personel desteği sağlamaktadır. Üniversite olarak hedefimiz bu sayıyı kısa zamanda 70’in üzerine taşıyarak şehrimizin sağlık sistemine daha büyük katkılar yapmaktır. Bununla birlikte Eylül ayında yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavında,  üroloji, acil tıp ve adli tıp dallarına da asistanlarımızın yerleştiğini ve göreve başlama süreçlerinin devam ettiğini paylaşmak isterim. Tıp Fakültemiz ile Niğde İl Sağlık Müdürlüğü ve Eğitim ve Araştırma Hastanemizin uyumlu çalışmalarına çok önem veriyoruz. Bunun neticesinde ilimize bugüne kadar verildiği gibi bundan sonra da daha birçok katkı verileceğine inanıyor, desteklerinden ötürü Sağlık Bakanımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz.”

"Daha İyi Şartlarda Sağlık Hizmeti Sağlamak Üzere Sürekli Çalışıyoruz"

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ise öğrenci buluşmasındaki açıklamalarına Türkiye’nin dünya ölçeğinde sağlık alanındaki konumuna değinerek başladı ve daha iyi şartlarda sağlık hizmeti verebilmek için sürekli olarak çalıştıklarını ifade etti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıklamalarının devamında pandeminin tüm dünyadaki etkilerinden bahsederek bu travmatik sürecin sona erdiğini, ayrıca sağlık çalışanlarının sorunlarının giderilmesi odaklı çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlıkta şiddet konusuna da değinerek bu suçların cezalarının ağırlaştırıldığını aktardı.

Kamu hekimliğinin önemli bir değişim içinde olduğunu belirten Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıklamalarının sonunda, “Artık kamuya geri dönüşler başladı. Şimdiden hekimlerimizden yedi bine yakın kamuya geri dönme başvurusu aldık.” dedi.

Program Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve öğrencilerin soru cevap etkinliği yapmasının ardından sona erdi.

Program sonunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu tarafından günün anısına Deri Teknolojisi Bölümü tarafından üretilen deri halı takdim edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.