Hava Durumu

TCDD Genel Müdüründen Niğde'ye müjde

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Veysi Kurt, TCDD’nin planlanan projelerini yerinde görmek üzere Niğde’ye geldi. Kurt, Niğde Belediyesi ile birlikte Demiryolu Altgeçidi Projesi ve Niğde Garı’nın kentle bütünleşmesi projesine hemen başlayacaklarını açıkladı. 

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 10:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
TCDD Genel Müdüründen Niğde'ye müjde

Veysi Kurt Niğde Garı’nda incelemenin ardından yaptığı açıklamada, “Niğde Belediyemiz ile birlikte hem ulaşım hizmetlerini en iyi şekilde karşılayacak hem de yatırım alanlarının kentin cazibe noktaları olabilecek şekilde yeniden planlanması için bugünden itibaren belediyemiz ile birlikte çalışmalara başlıyoruz” dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Veysi Kurt, AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve diğer yetkililerle birlikte Niğde Garı, İlhanlı Mahallesi Demiryolu Altgeçidi ve Andaval Yükleme Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. 

TCDD Genel Müdürü Kurt, Niğde Garı’nda yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in TCDD Genel Müdürlüğü’nde kendisini ziyaret ettiğini anımsattı. 

Bu ziyarette Niğde ile ilgili pek çok hususu görüştüklerini aktaran Veysi Kurt, “Bu görüşmede arkadaşlarımızla ile birlikte Niğde’ye gelme sözü vermiştik. Ulaştırma projelerimize desteklerini esirgemeyen, çoğu zaman bizden fazla, özellikle ulusal ve uluslararası koridorları kamuoyu ile paylaşan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunmak istiyorum” dedi. 

NİĞDE GARI’NA YENİ PROJE

Cumhuriyetin ilk yıllarının tarihi mirası olan tren garlarını korumak ve bunları kent ile bütünleştirmek, kent estetiğine daha uygun hale getirmek için ciddi projelerinin olduğunu belirten TCDD Genel Müdürü Kurt, “Hem Cumhurbaşkanımızın hem Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın bu konuda bize talimatları var. Biz bu vizyonu Belediye Başkanımız ve milletvekillerimiz ile birlikte geliştirmek ve zenginleştirmek için bugün Niğde’deyiz. Niğde Garı’mızı, belediyemiz ile birlikte hem ulaşım hizmetlerini en iyi şekilde karşılayacak hem de yatırım alanlarını kentin cazibe noktaları olabilecek şekilde yeniden planlanması için bugünden itibaren belediyemiz ile birlikte çalışmalara başlıyoruz” diye konuştu.

DEMİRYOLU ALTGEÇİDİ PROJESİNE HEMEN BAŞLANACAK

TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt, Niğde Belediyesi’nin kent merkezini İlhanlı Mahallesi’ne ve Şehirlerarası Otobüs Terminaline bağlayacak olan demiryolu altgeçidinin genişletilmesi ve modernizasyonu ile ilgili projesiyle de yakından ilgilendiklerini ifade ederek, “Mevut altgeçide belediyemiz ile iş birliği içerisinde nasıl bir katkı sunacağımızı koordine ediyoruz. Burada kentimize yakışır şekilde buranın bir sanat yapısı olması noktasında elimizden ne geliyorsa onu inşallah hep beraber insanımızın hizmetine sunulmasına katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu. 

ANDAVAL YÜKLEME MERKEZİ PROJESİ GENİŞLETİLECEK

TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt, Niğde’nin artık ülkemizin önemli bir lojistik lokasyonu haline geldiğine de işaret ederek “Özellikle, madenler ihracat noktasında çok önemli bir görev ifa ediyor ve bu görevleri demiryolları üzerinden ağırlıklı olarak icra etme noktasında hedefler ile vizyonlar var. Biz de bu hedefleri vizyonları gerçekleştirmek adına yine hükümetimizin yıllardır vermiş olduğu desteğin bir projesi olarak Andaval Yükleme Merkezindeki 1. Faz çalışmamız devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN TCDD GENEL MÜDÜRÜ KURT’A TEŞEKKÜR 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de Niğde’de yürütülen ve planlanan projelerle ilgili olarak desteklerinden dolayı TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt’a teşekkür etti.

Niğde Garı’nın tarihi yapısı, tescilli binaları ve yeşil alanı ile burayı Niğde’ye kazandıracakları farklı bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını açıklayan Başkan Özdemir, “Niğde ekonomisine kazandıracağımız yeni proje ile şehrimize değer katacak yeni projelerimiz ile bu çalışmaları aynı zamanda başlatmış oluyoruz” dedi. 

DEMİRYOLU ALTGEÇİDİ İÇİN ÇALIŞMALARA HEMEN BAŞLANACAK 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde kent merkezini İlhanlı Mahallesi’ndeki 95. Caddeye bağlayan Demiryolu altgeçidini 2 gidiş, 2 dönüş olacak şekilde çift yönlü olarak yeniden hizmete sunacakları projeyle ilgili hazırlıkları tamamladıklarını da belirterek, “Projemizin çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacağız ve yeni demiryolu altgeçidini şehrimizin hizmetine kazandırmış olacağız” dedi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Andaval Yükleme Merkezi’nin genişletilmesiyle ilgili projenin de Niğde’nin ekonomisinin genişlemesi açısından çok ciddi bir proje olduğunu da sözlerine ekledi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.