”Google ”Google
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TBMM'de 28. Dönem ekonomi yasalarıyla başlayacak!.

28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlandıktan sonra gözler Türkiye Büyük Millet Meclisine çevrildi. Milyonlarca vatandaşın beklediği yasal düzenlemeler yeni dönemde Meclis’in gündeminde yer alacak.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 13:28
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2023 13:28
https://www.medyahabersitesi.com
TBMM'de 28. Dönem ekonomi yasalarıyla başlayacak!.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu sonuçlandıktan sonra Meclis'in yoğun mesaisi başlayacak. Temmuz ve Ağustos'ta maaş artışları peş peşe gerçekleştirilecek. Maaş artışları ve enflasyon farkı maaşlara yansıyacak.
Yapılan düzenlemelerden ilki SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin taban maaşı ile ilgili düzenlemeler olacak. 7 bin 500 TL’nin üstünde maaş alanlara seyyanen maaş artışı için yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor.
Sonrasında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz ayında enflasyon farkı yansıtılarak refah payı artışı da eklenecek. Bu durum içinde bir yasal düzenleme de yapılacak. Böylece emeklilerin maaşında üçlü bir artış gerçekleşmesi bekleniyor.
Kadınlar için yasal düzenlemeler
Meclis'ten çıkması beklenen düzenlemelerden bir tanesi de ailenin desteklenmesi ile ilgili olacak. Ev hanımlarının sigorta güvencesine kavuşturulması, primlerinin üçte birinin devlet tarafından ödenmesi ve annelere daha erken emeklilik gibi yasal düzenlemeler meclisin gündeminde olacak.

”Google
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.