Hava Durumu

TARIM ve ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İSTİFA ETTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan istifa eden Bekir Pakdemirli, istifasının ardından yaptığı ilk açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Pakdemirli, "10 Temmuz 2018'den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık görevimden ayrılmış bulunuyorum. Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2022 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2022 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
TARIM ve ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İSTİFA ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla dün gece Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti.

GÖREVDEN AF TALEBİMİ KABULLERİ İÇİN ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM

Pakdemirli istifasının ardından yaptığı ilk açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 10 Temmuz 2018'den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görevden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi'ye başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

VAHİT KİRİŞÇİ KİMDİR?

1960 Kahramanmaraş'ta doğan Kirişçi, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdikten sonra yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, doktorasını da İngiltere Cranfield Üniversitesi'nde tamamladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda teknik eleman olarak çalıştı.

22. ve 23. dönemlerde Ak Parti sıralarından meclise giren Vahit Kirişçi, burada TBMM İsrail Dostluk Grubu'nun başkanlığını da yürütmüştü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.