Hava Durumu

Tarihi Bor Belediye binası Aile Sağlığı Merkezi oluyor

Bor Belediyesi Ek Binası Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek. Eski Bor Devlet Hastanesinde bulunun 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, bölgeye yapılması planlanan fakülte projesi nedeniyle Bor Belediyesi Ek Hizmet Binasına taşınacak.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2022 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2022 11:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Tarihi Bor Belediye binası Aile Sağlığı Merkezi oluyor

İlçe merkezinde uzun yıllar Bor Belediye Binası olarak kullanılan ve  yeni belediyesi binasının yapılması ile birlikte ek belediye binasına dönüşen tarihi yapı 7 Mart 2022 Pazartesi günü itibariyle 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Bor Belediyesi Ek Hizmet Binası 7 Mart 2022 Pazartesi gününden itibaren sağlık merkezi olacak. Eski Bor Devlet Hastanesi binasında bulunun 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, eski hastane binasının yerine yapılması planlanan fakülte projesi ile birlikte taşınmış olacak. 

ESKİ BOR DEVLET HASTANESİ BİNASININ YERİNE BOR SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YAPILIYOR 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Hasan Uslu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada Bor ilçesine 4 Yıllık Fakülte müjdesi vermişti. Projesi tamamlanan ve yakın zamanda yapımına başlanacak olan Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bor Devlet Hastenesi arazisine yapılacak. 

Yaklaşık 3 yıldır hizmet veren yeni Bor Belediye binası. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.