Hava Durumu

Su ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor !..

Niğde Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından Aşağı Kayabaşı Mahallesi, Fertek Mahallesi, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2022 10:21
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2022 10:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Su ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor !..

SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR 


Niğde Belediyesi tarafından yeni terminal ve yeni valilik önündeki mazgal yapımı tamamlandı. Amas Yolu ve Suat Baykal Caddeleri üzerinde ise rögar yükseltme faaliyetleri devam ediyor. 


Çalışmalar kapsamında Aşağı Kayabaşı Mahallesinde 6400 metre yağmur suyu 6400 metre kanalizasyon hattı yapımı devam ediyor bu bölgede yağmur suyu hattı çalışmaları bittikten sonra 6400 metre içme suyu hattı yapılacak. 


Fertek Mahallesinde ise 200 metre yağmur suyu hattı, 250 metre kanalizasyon hattı döşendi. Atasanayi Atölye arkasında ise 150 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşendi. Ekipler tarafından bu zamana kadar 124 mtül mazgal yapılırken 99 adet rögar yükseltme işlemi gerçekleştirildi. 


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından yağmur suyu hatları, kanalizasyon hatları ve içme suyu hatlarımız yenileniyor. Aynı zamanda mazgal yapımı ve rögar yükseltme işlemlerimiz devam ediyor. Şehrimizin birçok yerinde hatlarımızı yenilemek adına çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar ile kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımızı yeniliyoruz. Bu vesile ile il genelinde daha sağlıklı bir altyapı sistemi oluşturulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün amacımız halkımıza daha sağlıklı bir hizmet sunmaktır. “İfadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.