Hava Durumu

Sosyal medyadan cephane satacaklardı!..

S.E. isimli şahsın ikamet adresinde çok sayıda yasa dışı materyal ele geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2021 17:41
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2021 17:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sosyal medyadan cephane satacaklardı!..


Niğde Asayiş Şube ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yaptığı çalışmasında sosyal medya üzerinden satılması planlanan çok sayıda yasa dışı silah, bıçak, elektro şok aleti gibi aletleri satışı yapılmadan yakaladı. 


S.E. isimli şahsın ikamet ve işyerlerinde yapılan aramada: “1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 4 adet ruhsatsız tüfek, 116 adet av tüfeği fişeği, 139 adet kurusıkı fişeği, 117 adet muşta, 13 adet biber gazı, 4 adet metal kelepçe, 6 adet teleskopik jop, 7 adet elektroşok cihazı, 2 adet kılıç, 5 adet balta, 2 adet ustura, 317 adet değişik ebat ve özelliklerde bıçak olmak üzere toplam 747 adet materyal ele geçirildi.  


Niğde Valiliği yaptığı açıklamasında şunlara yer verdi: 
“6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun kapsamında yapımı ve satışı yasak olan silah, bıçak, kama, kılıç, muşta vb. aletlerin sosyal medya ve internet üzerinden satışının ve temininin engellenmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü çalışma yürüttü. Yapılan çalışmalar neticesinde Niğde’de sosyal medya üzerinden söz konusu yasadışı materyallerin satışını yaptığı tespit edilen S.E. isimli şahsın ikamet ve işyerinde aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda; “1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 4 adet ruhsatsız tüfek, 116 adet av tüfeği fişeği, 139 adet kurusıkı fişeği, 117 adet muşta, 13 adet biber gazı, 4 adet metal kelepçe, 6 adet teleskopik jop, 7 adet elektroşok cihazı, 2 adet kılıç, 5 adet balta, 2 adet ustura, 317 adet değişik ebat ve özelliklerde bıçak olmak üzere toplam 747 adet materyal ele geçirildi.  Gözaltına alınan şüpheli şahıs hakkında gerekli adli ve idari işlem yapıldı. Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.