Hava Durumu

Sosyal medya fenomeni Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler gözaltına alındı.

Katıldıkları moda yarışmasında ünlenen Bahar Candan ve Nihal Candan isimli sosyal medya fenomeni kardeşler ve Hacı İsrafil Sağlam, kara para aklamak ve dolandırıcılık iddiaları ile gözaltına alındı.

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2023 14:56
Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 14:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sosyal medya fenomeni Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler gözaltına alındı.

Yıllar önce katıldıkları moda ve stil yarışmaları ile tanınan Nihal Candan ile Bahar Candan kardeşler kara para iddiaları ile gündeme geldi. Paylaşımlarıyla tartışma yaratan iki fenomen kardeş suç gelirlerinin aklanması kapsamında gözaltına alındı. Nihal ve Bahar Candan'ın evinde polis tarafından arama yapıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından ihale yoluyla sözde ucuza araç sattıklarını beyan eden şüphelilerin, ağlarına düşürdükleri kişilere ucuz araç satışı yaparak güven kazandıklarını, bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıklarını tespit etti. 13 kişiden yaklaşık 10 milyon lira toplayan şüphelilerin ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara geri ödeme yapmayarak araç teslimi sağlamadıkları belirlendi.

Teknik ve fiziki takip sonucunda 6 şüpheli, 3 Mayıs'ta yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden çete lideri eski polis memuru Onur Apaydın'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Çalışmalarına devam eden polis ekipleri, katıldıkları bir moda programıyla isimlerini geniş kitlelere duyuran Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, söz konusu çetenin paralarını akladıkları tespit edildi. Bunun üzerine ekipler bu sabah, ismini değiştirerek Gülnihal Çiçek yapan Nihal Candan, Aleysa Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam'a yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Candan kardeşler, işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.