Hava Durumu

Sosyal belediyecilikte örnek uygulama !..

Niğde Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve forma yardımı yaptı 

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2022 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 21.09.2022 10:13
https://www.medyahabersitesi.com
Sosyal belediyecilikte örnek uygulama !..

Başkan Özdemir: “Öğrencilerimiz için her türlü imkânı seferber ediyoruz”

Niğde Belediyesi, ihtiyaç sahibi 1800 öğrenciye kırtasiye seti, 300 öğrenciye de okul forması dağıttı. Belediye Başkanı Özdemir, sosyal belediyecilik kapsamında her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. 


Niğde Belediyesi, daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye seti ve okul formalarını hediye etti. 

Önceki yıllarda olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilere eğitim yardımlarını sürdürdü. Niğde Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi 1800 öğrenciye verilen kırtasiye setinde öğrencilerin yıl boyunca kullanabilecekleri defter, kalem, boyama seti ve diğer kırtasiye malzemeleri yer aldı. Niğde Belediyesi ayrıca lise eğitimine başlayan ihtiyaç sahibi öğrencilere de okul formalarını hediye etti. 


-Eğitim için her türlü imkânı seferber ediyoruz 
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yaptığı açıklamada öğrencilere bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her türlü imkânı seferber etmeye devam edeceklerini söyledi. 
Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları neticesinde ihtiyaç sahibi ailelerin belirlendiğini ifade eden Başkan Özdemir, “Bu ailelerimize zaten Niğde Belediyesi olarak ihtiyaçları doğrultusun da yardımlarınızı sürdürüyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte bu ailelerimiz arasından belirlenen öğrencilere kırtasiye seti dağıttık, ayrıca lise eğitimlerine yeni başlayan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin de okul formalarını hediye ettik” dedi. 


-Sosyal Belediyecilik
Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi’nin yanında sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerin ifade ederek, “Hiçbir çocuğumuzun eğitimleri için gerekli olan ihtiyaçlarından mahrum kalmasına gönlümüz razı olmaz. Bu noktada Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz çok detaylı çalışıyor ve ihtiyaç sahibi ailelerin okula devam eden çocuklarını belirliyor. Niğde Belediyesi olarak biz de bu çocuklarımızın eğitimlerine devam edebilmeleri için yardımlarımızı sürdürüyoruz. Çocuklarımız bu setleri, formaları güle güle kullansınlar. Belediye olarak her zaman onların yanındayız” diye konuştu.
Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 2023-2023 eğitim-öğretim yılının öğrencilere, ailelerine ve eğitim camiasına hayırlı olmasını da temenni etti.

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.