Hava Durumu

SONDAKİKA! Vekiller Maaşlarını Bağışlayacak!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop milletvekillerine en az birer maaşlarını AFAD'a yardım olarak bağışlama çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2023 16:37
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2023 16:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
SONDAKİKA! Vekiller Maaşlarını Bağışlayacak!

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası Türkiye yaralarını sarmaya devam ederken TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan bir açıklama geldi. Meclis Başkanı Şentop açıklamasında milletvekillerine birer maaşlarını AFAD'a bağışlamaları konusunda çağrıda bulundu.

"3 MAAŞIMI BAĞIŞLAMIŞ BULUNUYORUM"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamasının devamında şunları söyledi: "6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem afeti sebebiyle Aziz Milletimizin her bir ferdinin yardımlaşma konusunda seferberlik ruhuyla gösterdiği gayret ve fedakârlıklar, her türlü övgüyü hak etmektedir. Depremin yaralarının bir an evvel sarılabilmesi için maddi ve manevi desteğini esirgemeyen her bir vatandaşımıza şükranlarıma sunuyorum. Bu kapsamda bütün milletvekillerimizin de deprem bölgelerine yardım için ellerinden geleni yapmaya, ayni ve nakdi yardımlarda bulunmaya çalıştığına olan inancım tamdır. Bununla birlikte sembolik bir adım olarak, her bir milletvekilimizin en az birer maaşını yardım kampanyasına bağışlayarak AFAD'a, depremde zarar gören vatandaşlarımıza destek vermesi çağrısı yapıyorum. Ben de, bir çok ayni ve nakdi başka kampanyalara katılımıma ilaveten, AFAD'a 3 maaşımı bağışlamış bulunuyorum. 

AK PARTİ DESTEK VERDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından, yüzyılın en yıkıcı deprem felaketinden etkilenen vatandaşlar için bir yardım kampanyası başlatıldı. AK Parti TBMM Grup Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Milletvekillerimiz ve teşkilat mensuplarımızdan katkıda bulunmak isteyenlerin belirtilen hesap numarasına en geç 28 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar yardımda bulunabilirler." ifadesine yer verildi.

CHP VE İYİ PARTİ VEKİLLERİ DE BAĞIŞ YAPACAK

Cumhuriyet Halk Partisi'nden yapılan açıklamada: "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, tüm milletvekillerimiz bu ayki milletvekili maaşlarını, afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı almıştır" ifadelerine yer verildi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, "İYİ Parti TBMM Grubumuz ve milletvekillerimiz, depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılmak üzere, ilk olarak birer maaşlarıyla yardımda bulunma kararı almışlardır" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.