Hava Durumu

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kabine sonrası açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Erdoğan, çeşitli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2023 20:06
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2023 20:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kabine sonrası açıklama

Ekonomideki gelişmelerin ele alındığı Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteli gençlere yönelik olan telefon satışı müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. Gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz." dedi.

18 yaşına giren gençlere kart müjdesi de veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlere internet desteği de vereceklerini belirterek "Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecekler. Üniversiteli gençlerimizin teknoloji ve bilgiye erişimini artıracağız. Her iki desteğe ilişkin uygulama esasları bakanlıklarımızca belirlenecektir. 18 yaşına giren gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültür ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde imkanları daha da genişleteceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, yeni evlenecek gençlere kredi müjdesi de verdi. Proje ilk etapta deprem bölgesinde hayata geçirilecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.