Hava Durumu

SON DAKİKA 6 il daha afet bölgesi ilan edildi!

6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle Niğde, Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli ve Batman da afet bölgesi ilan edildi

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2023 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2023 16:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
SON DAKİKA 6 il daha afet bölgesi ilan edildi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada 6 Şubat depremleri nedeniyle Niğde, Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli ve Batman'ın da afet bölgesi ilan edildiği duyuruldu.

"BU İLLERDE DE HASAR TESPİT EDİLMİŞTİR"

AFAD tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "06.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle yaşanan yıkım ve can kayıpları üzerine, 11 ilimiz ve Sivas ili Gürün ilçemiz Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak kabul edilmiştir. Söz konusu depremler 11 ilimiz dışındaki bazı illerimizi de etkilemiş olup, hasar tespit çalışmaları neticesinde; Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilmiştir."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.