Hava Durumu

Sokaklara terk edilen hayvanlara Niğde Belediyesi sahip çıkıyor

Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, sokaklara bırakılan Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully gibi yasaklı köpek türleri toplanarak Niğde Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bakıma alınıyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2022 14:32
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2022 14:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sokaklara terk edilen hayvanlara Niğde Belediyesi sahip çıkıyor

NİĞDE BELEDİYESİ YASAKLI KÖPEK IRKLARINI BAKIMA  ALDI

14 Ocak 2022 tarihinden itibaren çip takma zorunluluğu gelmesiyle birlikte; sokaklara terk edilen hayvanlara Niğde Belediyesi sahip çıkıyor. 

Konuyla ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir,

"Biz belediye olarak sokağa bırakılan bu yasaklı hayvanların hepsini topladık ve burada kontrol altına aldık. Yasaklı ırk hayvanlara 14 Ocak'a kadar mikroçip takılması gerekiyordu, bunu yaptırmayanlara ise ceza uygulandı. Vatandaşlarımız 14 Ocaktan önce hayvanlarını buraya getirseydi, hiçbir şekilde bizler de zorlanmayacaktık, bu tehlikeyle de vatandaşlarımız karşı karşıya gelmeyecekti. Maalesef sokağa bırakılan hayvanlarımız oldu. Biz onları burada misafir edeceğiz.

Rehabilitasyon merkezimizde yılda 4 bine yakın sokak hayvanına müdahale yapılmakta, bu işlemlerden 2 bin 500'ü kısırlaştırma olarak gerçekleştiriliyor. Biz burada sokak hayvanlarına en iyi şekilde müdahale etmeye ve bakmaya çalışıyoruz. Rehabilitasyon merkezi bölgedeki en iyi ve kaliteli merkezlerden birisi. Buraya 2 milyon lira bedelle hem yeni ameliyathanemizi hem de yeni yatırımlar yaptık. Özellikle çocuklarımıza hayvanları sevdirebilmek ve onların hafta sonları burada vakit geçirebilmelerini sağlamak adına alanlar yaptık" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.