Hava Durumu

Sizler ülkemizin geleceğini inşa edeceksiniz !..

Niğde Valisi Mustafa Koç İlk Öğretim Haftası mesajı yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 13:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sizler ülkemizin geleceğini inşa edeceksiniz !..

Vali Koç mesajında şunları söyledi: 

"İstikbalimizin teminatı çocuklarımız, milli eğitim camiasının değerli idarecileri, kıymetli öğretmenlerimiz ve saygıdeğer velilerimiz ile yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Bilindiği üzere eğitim-öğretim oldukça meşakkatli ve yoğun emek isteyen bir süreçtir. Bu süreçte, evlatlarımızın maddi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra onların ruh dünyasına inerek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim vermek yegâne amaç olmalıdır. Bu amaç etrafında öğretmen, aile ve çevrenin buluşması başarının temel koşuludur. Bu buluşma sayesinde başarılı, vatanını seven, milletine gönül bağı ile bağlı erdemli insanlar yetiştirmek mümkündür. 
Sevgili öğrenciler, okullarımızda yeni ufuklara yönelecek, kendinizi her konuda geliştireceksiniz. Şunu unutmayınız ki; insanın yaşam çizgisini, inandığı değerler belirler. Her zaman iyinin, güzelin, faydalının peşinde olun. Sizler; millet, bayrak ve vatan sevgisiyle büyüyecek; ülkemizin geleceğini inşa edeceksiniz. Bu doğrultuda sizlere düşen görev, Başöğretmen Atatürk’ün koyduğu muasır medeniyet seviyesini yakalamak için çok çalışmaktır. 
Sevgili çocuklar; büyük Türk milletinin bir ferdi olarak sahip olduğunuz gücünüze inanın. Kıymetli öğretmenler, değeri anne-babalar! Geleceğimizin teminatı yavrularımıza, milli birlik ve beraberliğimizi, vatan ve millet sevgi ile pekiştirecek eğitimi vereceğinize inanıyor; 2022 eğitim ve öğretim yılının başta öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.