Hava Durumu

Sivrisinek ve haşerelerle etkin mücadele!..

Niğde Belediyesi il genelinde sivrisinek, ergin, karasinek, larva, fare ve diğer zararlı haşere gruplarına karşı mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2023 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2023 15:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sivrisinek ve haşerelerle etkin mücadele!..

Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince, sıcak havaların gelmesiyle birlikte kent genelinde sivrisinek ve haşerelerin oluşumunu engellemek amacıyla ilaçlama çalışmalarını başlatırken, günlük çalışmalarına kent genelinde sürdürmeye devam ediyor.

EKOLOJİYE ZARAR VERMEDEN MÜCADELE EDİLİYOR

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, tamamında donanımlı personel ve araç gereçleri ile sivrisinek, ergin, karasinek, larva, fare ve diğer zararlı haşere gruplarına karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. İlaçlama konusunda doğal hayat ve biyolojik dengeyi göz ardı etmeden sürdürülen, haşerelerin üreme alanlarında Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçlar ile bilimsel programlar doğrultusunda uygulamalar yapıyor.

MÜCADELE YIL BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Yılın 12 ayı boyunca sivrisinek ve haşere ile mücadele çalışmalarının yaz ayları boyunca artarak süreceği belirtildi.

HALK SAĞLIĞINI KORUYORUZ

Konuyla ilgili bir açıklamalarda bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Haşere ve sivrisineklere karşı 7/24 mücadeleye devam ediyoruz. Fazla yağışlar sonrasında artan haşerelerin sorun olmaması, mağduriyet yaşanmaması için ekiplerimiz sahadalar. Halk sağlığını ve huzurunu tehdit eden haşerelere karşı ekiplerimizle 12 ay boyunca düzenli olarak ilaçlama çalışmaları sürdürüyoruz.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.