Hava Durumu

Sıra bekleyenlerin hakkına girmeyelim !..

NÖHÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çetinkaya, randevu alıp tedaviye gelemeyecek hastaların randevuları iptal etmelerini istedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2022 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2022 11:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sıra bekleyenlerin hakkına girmeyelim !..

GÖZ POLİKLİNİĞİNDE 15 GÜNDE 95 HASTA RANDEVUSUNA GİTMEDİ 

Başhekim Çetinkaya Göz Polikliniğinde Ekim ayının ilk 15 gününde 95 hastanın tedaviye gelmediğini açıkladı. 

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya, hastane yöneticileri ile birlikte Göz Polikliniği’nde personel ve hasta ziyareti gerçekleştirdi.

Göz hekimleri ve asistanlar ile görüşen Başhekim Çetinkaya, sağlık personelleri ile hasbihal ederek sorunlarını dinledi ve bilgiler aldı. Tedavi gören hastalarla da yakından ilgilenen Başhekim Çetinkaya geçmiş olsun dileklerini ileterek hasta ve hasta yakınlarından gelen temenni ve dileklerini de dinledi. Ziyarete Başhekim Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Kader Zeybek Aydoğan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Ceyhan Gezer eşlik ettiler.

Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya Polikliniklere randevu alamayan hastaların şikâyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Branş Hekimlerimizle Toplantı Yaparak MHRS Sayımızı Hekim Başına 8 Hasta daha artırdık fakat ilimizde ki sorunumuz genel olarak Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın da paylaştığı üzere MHRS’den randevu alan her 100 kişiden ortalama 30’u randevusuna gelmiyor. Bu durum, randevu bekleyen hastalarımızın sağlık hizmetinde gecikmelere yol açıyor. Gelmeyeceğiniz randevuyu MHRS’den iptal edin. Sadece Niğde’de Göz Polikliniğinde Ekim Ayının ilk 15 Gününde 95 Hasta MHRS’den Randevu almış fakat Randevularına gelmemiştir. Hastalara ve sağlık sistemine karşı MHRS’den randevu alıp gelmeyen hastalarımızı Randevularını iptal etmeye davet ediyorum.’’ dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.