Hava Durumu

Şimşek: Geleceğimiz çocuklarımız!..

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2021 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2021 10:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Şimşek: Geleceğimiz çocuklarımız!..

Vali Şimşek mesajında şu ifadeleri kullandı: 

"20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından Çocuk Hakları Sözleşmesinin 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilmesi ile tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de kutlanan çok anlamlı bir gün olmuştur.

Geleceğimizin teminatı, gözbebeğimiz yavrularımızın haklarını korumak, barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini sunarak, onlara aydınlık bir gelecek hazırlamak, doğuştan hakları olan çocuklarımıza sağlıklı hayat sunmak, barınmalarını ve eğitimlerini sağlamak iyi bir gelecek hazırlamak hepimizin ortak arzusudur.

Devlet ve millet olarak bizlere düşen görev, milletimizin varlığının en büyük güvencesi olan çocuklarımızın sağlıklı, güçlü, bilgili, kültürlü ve analitik düşünerek kendisine güvenen, milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle savaşların olmadığı barış dolu bir Dünya’da geleceğe umutla bakan tüm çocuklarımızın “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ”nü kutluyor bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor gözlerinden öpüyorum."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.