Hava Durumu

Şimşek: Çevreyi korumak hepimizin görevi!.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında bir mesaj yayınlayan Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek: "Sanayileşmenin ve teknolojinin geliştiği, hız kazandığı, doğanın bilinçsizce kullanıldığı günümüzde, ormanın, havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu güzelliklerin korunmasının önemi her geçen gün daha da artmaktadır." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2021 09:28
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2021 09:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Şimşek: Çevreyi korumak hepimizin görevi!.

Vali Şimşek mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin bozulan bitki dengesine dikkat çekerek farkındalık oluşturmak, orman ve ağaç sevgisini gelecek nesillerimize anlatmak ve aktarmak amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın talimatları ve himayelerinde 11 Kasım tarihi “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilmiştir.

Bu bağlamda; Tarım ve Orman Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilecek olan “Toprağa hayat, Tüm canlılara nefes” sloganıyla yola çıkılarak başlatılan seferberlikle ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek ve çevre değerlerini korumak hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Hiç kuşkusuz ki; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ormansız Vatan, Yurt Değildir sözünden ilham alarak gelecek kuşaklara sağlıklı, temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya bırakmak için hep birlikte 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımızın milli ağaçlandırma gününe gönüllü olarak her türlü desteği vereceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” vesilesiyle Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla gelecek nesillerimize daha yeşil bir Türkiye bırakmayı tüm kalbimizle diliyor, bu anlamlı güne katkıda bulunan ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.