Hava Durumu

Şimşek: 5 Şubat Onur Günümüz

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek; Atatürk'ün Niğde'ye ziyaretinin 88. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2022 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2022 10:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Şimşek: 5 Şubat Onur Günümüz

Niğde Valisi Dr.Yılmaz Şimşek’in Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye Gelişinin 88. Yıldönümü Mesajı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlimizi ziyaretinin 88. yıldönümünü kutlamanın engin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli Mücadele döneminde Ulukışla - Pozantı güzergâhında Fransızlara karşı etkin bir mücadele vererek, askerlerimize erzak ve lojistik desteği sağlayan Niğdeliler, Büyük Önder Atatürk’ün övgüsüne mazhar olmuş, Niğde tümeni ve gönüllülerin canları pahasına verdiği mücadeleyle Niğde Anadolu’nun işgal edilemeyen sayılı illeri arasında yer almıştır.

Şüphesiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milli zaferin kazanılmasında en büyük dayanaklarımızdan birisiydi Niğdeliler, Niğdelileri her zaman sevmişimdir” diyerek övgüyle bahsettiği İlimiz için 5 Şubat 1934 günü, her zaman bir onur günü olmuştur.

Bugün bizlere düşen görev ise, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak, gösterdiği hedeflere ulaşmak ve aziz milletimize hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam etmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Yılmaz ŞİMŞEK 

Vali

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.