”Google ”Google
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sel nedeniyle oluşan çamurlar temizleniyor!..

Niğde Belediyesi, aralıksız süren yağışlar nedeniyle meydana gelen sellerden dolayı çamur biriken noktaları temizliyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2023 16:47
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2023 16:47
https://www.medyahabersitesi.com
Sel nedeniyle oluşan çamurlar temizleniyor!..

Niğde Belediyesi, Amas Mevkiinde meydana gelen sel afeti sonrası bir yandan onarım çalışmaları yaparken, bir yandan da sel nedeniyle çamur olan noktaları temizliyor. Bölgede meydana gelen doğal afet ve sel felaketi sonrası yaraların sarılmasına devam ediliyor.

Sel felaketinin başladığı ilk saatlerden itibaren Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri gece boyunca müdahalede bulunarak felaketin etkilerini en aza indirmeye çalıştılar ve meydana gelen mağduriyetleri gidermek için büyük çaba sarf ettiler.  Ekipler etkili olan sağanak yağış ve ardından oluşan sel sonrası yollarda oluşan hasarları onarırken, bir yandan da mağdur olan vatandaşları kurtardılar. Belediye ekipleri, sel felaketinin ardından hemen kriz masası kurarken hasar tespit çalışmalarına da başladı. Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri selden dolayı çamur olan noktaları yıkayıp temizlediler. Vatandaşların evlerine ve bahçelerine biriken çamurları temizleyen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışmalarını aralıksız sürdürdüler.

MAZGALLAR TEMİZLENDİ

Niğde Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından sel sonrası tıkanan mazgallar temizlenerek sonraki yağışlarda meydana gelebilecek tıkanıklıklarını önüne geçildi. “Su baskınlarına, felaketlere fırsat vermemek için, yağmur öncesi olduğu gibi, her yağmur sonrası da mazgallarımızın temizliklerini yapıyoruz” diyen Başkan Özdemir, Tüm araç, ekipman ve personellerimizle birlikte Amas Bölgemizde yaşanan sel felaketine müdahale için ilk andan itibaren sahadayız, Devlet burada, biz buradayız, her daim vatandaşlarımızın yanındayız.” ifadelerini kullandı. Başkan Özdemir,” ekiplerimiz hep teyakkuz halinde, yaraları hep birlikte saracak mağduriyetleri en aza indirmek için çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diyerek, tüm Niğde halkına yaşanan sellerden dolayı geçmiş olsun dileklerini iletti.

”Google
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.