Hava Durumu

Şefkat Çınarı Projesi Lansmanla Tanıtıldı

Şefkat Çınarı Projesi ile devletin sıcak eli yaşlılara uzanacak.

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2022 13:31
Haber Güncellenme Tarihi: 15.04.2022 13:31
https://www.medyahabersitesi.com
Şefkat Çınarı Projesi Lansmanla Tanıtıldı

Proje ile yalnız ve veya eşiyle birlikte yaşayan, sağlık sorunları ya da ekonomik sorunlarından dolayı, kişisel temizlik gibi birçok ihtiyacını karşılamayamayan yaşlıların ihtiyaçları oluşturulacak mobil araçlar vasıtası ile giderilecek.


Niğde Valiliği Koordinasyonunda Niğde Belediyesi Başkanlığı tarafından yürütülen ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı Destek Programı (YADES) tarafından desteklenen "Şefkat Çınarı Projesi" lansman programı Niğde Belediyesi Ek Hizmet Binasında yapıldı. 


Lasman toplantısına Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı. 


Toplantıda konuşan Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek: "Çok anlamlı bir proje ile bir araya geldik. Yeni bir projeye imza attık. Projemizini hedef kitlesi dün ile bugün arasına köprü kuran, değerlerimizi yarınlarımıza taşımamızı sağlayan, en değerli varlıklarımız olan yaşlılarımıza yönelik. Devletimiz huzurevlerinde yaşlılarımıza yeterli maddi ve manevi desteği sağlasa da ilimizde yalnız ve veya eşiyle birlikte yaşayan, sağlık sorunları ya da ekonomik sorunlarından dolayı, kişisel temizlik gibi birçok ihtiyacını karşılamayamayan yaşlılarımız mevcut. Bu proje ile devletimizin sıcak elini uzatmış oluyoruz. Oluşacak mobil araçlar vasıtası ile ihtiyaçları giderilecek. Tabi toplumdan dışlanmış duygularını bertaraf edeceğiz. Böylece toplumsal bütünleşme amacını benimsiyoruz. Belediyemiz ve muhtarlarımızın desteği ile belirlenen kişilere yaşlılarımızın için güzel bir sosyal hizmet sağlanmış olacak" dedi. 


Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir: "Hayırlı bir proje başlıtıyoruz. Şefkat Çınarları Projesi ile bu ülkeyi yöneten, bizleri yetiştiren nesiller olan yaşlılarımıza şefkat elimizi uzatıyoruz. Tabi imkanı olmayan yalnız ve bakıma muhtaç yaşlılarımıza yönelik. Ben ramazan boyunca 4-5 yaşlımızı iftardan önce ziyaret ediyorum. Bizleri gördüğü zaman çok mutlu oluyorlar. Kapımızı çalsalar yeterli, diyorlar. Bakanlığımız böyle bir projeye başladı. Bizde Valimizin yönlendirmesi ve Aile ve Sosyal Hizmet Müdürlüğümüzle görüştüğümüzde çok olumlu olduğunu gördük. Çok hayırlı bir iş. Yarınla ilgili endişesi olan hiç bir yaşlı bırakmadan şehrimize bu güzel hizmeti sunacağız. Bakanlık olarak bu proje ilerlemez ise bile biz belediye olarak devam ettireceğiz. Ramazan ayında başlamanın da bir kez daha mutluluğunu yaşıyoruz. Niğdemize şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz" dedi. 


Lansman toplantısı Niğde Belediyesi Ek Hizmet Binasının önünde YADES mobil hizmet aracı ve katılımcılarla çekilen hatıra fotografı ile son buldu.

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.