Hava Durumu

Sarallar çetesi çökertildi

Liderliğini Özgür Saral'ın yaptığı Sarallar organize suç örgütü çökertildi, 24 şüpheli yakalandı

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2023 14:16
Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 14:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sarallar çetesi çökertildi

İstanbul'da düzenlenen Kafes Operasyonları kapsamında, liderliğini Özgür Saral'ın yaptığı ve "Sarallar" grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Göreve geldiği günden bu güne kadar birçok başarılı operasyonun gerçekleşmesini sağlayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kafes Operasyonları kapsamında liderliğini Özgür Saral'ın yaptığı Sarallar organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda 24 şüpheli yakalandı.

HAKLARINDA BİRÇOK SUÇ TESPİT EDİLDİ

Sarallar suç örgütünün; İstanbul Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahibi ve kiracıları silah ile tehdit ederek yağmaladıkları, kendilerinden şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetlerinden vazgeçirmek için darp ettikleri, yabancı uyruklu şahsılara yönelik yağma eylemi gerçekleştirdikleri, sitelerdeki mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka şahıslara kiraladıkları, site içerisinde evden hırsızlık suçunu işledikleri, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek kasten öldürmeye teşebbüs etmek ve genel güvenliği kasten tehlikeye sokma, site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetleri yürüttükleri, Sarıyer ve Beyoğlu'nda silahla yaralamaya teşebbüs suçlarını işledikleri tespit edildi. 

"ŞAFAK SÖKERKEN DE GÜN BATARKEN DE OPERASYONLARA DEVAM EDECEĞİZ"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, "İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı koordinesinde operasyonları düzenleyen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin duaları sizlerle. Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.