Hava Durumu

Saat Kulesi eski günlerine döndü!..

Niğde Belediyesi uzun yıllardır çalışmayan saat kulesini tamir ettirerek saatin eskisi gibi yeniden çalışmaya başlamasını sağladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2021 14:19
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2021 14:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Saat Kulesi eski günlerine döndü!..

NİĞDE SAAT KULESİ ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNDÜ

 Niğde’nin önemli simgelerinden olan Niğde Kalesinde bulunan Saat Kulesi tamir ettirilerek hafızalarda korunan eski günlerine geri döndü. Tamir giderleri Niğde Belediyesi tarafından karşılanan saat kulesinin uzun yıllardır çalışmayan saati Niğdeli saat ustaları Bilal ve Mansur Esen kardeşler tarafından yapıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Şehrimizin önemli simgelerinden olan saat kulesindeki saat yeniden çalışmaya başladı. Tarihe ve kültüre değer veren bir anlayış bizim için temel bir bakış açısı oluşturmakta ve eylemlerimize yön vermektedir. Bu bakış açısı ile gereken adımları atarak bu saati tamir ettirdik. Bilindiği üzere bu saat kulemiz 2. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25’inci yıl dönümü nedeniyle yurdun birçok bölgesinde inşa edilen saat kulelerinden birisidir. Hepimizin çocukluğunun ve gençliğinin hatıralarında bu saat kulesinden bir iz vardır. Saati yeniden aktif hale getiren ustalarımıza teşekkür ediyorum.”  dedi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.