Hava Durumu

Saadet Partisi Gazetecileri unutmadı!..

Saadet Partisi İl, İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları düzenlediği basın toplantısında gündem değerlendirmesi yapılırken, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de unutmadı.

Haber Giriş Tarihi: 07.01.2022 11:56
Haber Güncellenme Tarihi: 07.01.2022 12:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Saadet Partisi Gazetecileri unutmadı!..

Saadet Partisi Niğde İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Saadet Partisi Niğde İl Başkanı Nihat Altıparmak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Saadet Partisi Niğde İl Başkanlığı görevini 12 Aralık 2021’de yaptıkları Olağan Kongre ile Ahmet Binici’den devralan Nihat Altıparmak: "Bildiğimiz hak yoldan ödün vermeden yerelde ve genelde ülkenin sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz" dedi.


Altıparmak; ‘’ 2022 yılının başlamasıyla bizi üzen bir hadise oldu. Biliyorsunuz ki Afganlı bir anne iki çocuğu için kendini feda etti. Peki neden böyle oldu? İnsanlık öldüğü için böyle oldu. 10 yıl Rus işgali, 10 yıl Amerikan işgali ve terör örgütleri ile birlikte oradaki insanlar ülkelerini terk etmek zorunda kalıyorlar. Bütün insanlık o bir annenin yüzünden sınıfta kaldı. Dünyada bugün insanlık sorunu var. 


Bir başka önemli konu dünyanın en genç gazetecisi İsrail’in işgali altındaki Ramanllahh kentinde yeğeni ve dayısı yanında öldürülünce foto muhabirliği yapma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde ise fanatik Yahudiler tarafından 15 yaşındaki kız çocuğu öldürüldü. Bu korkunç cinayetten dolayı İsrail’i kınıyor ve lanetliyorum. Bu genç gazeteci arkadaşımızın ölümünü görmezden gelen gözleri ve kulakları da görmeye davet ediyorum." dedi.


Altıparmak; ekonomiyi de değerlendirdiği açıklamasında ekonomik gidişatı iyi görmediğini üretimde ve büyümede daralma olacağını, belirtti.


Saadet Partisi Niğde İl Kadın Kolları Başkanı Nursel Danacı ise yaptığı açıklamada gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.


Danacı; ‘’ Kamuoyunun doğru, ilkeli, adil, objektif ve anında bilgilendirilmesi adına vazifelerini fedakârca yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz. Ülkenin her kademesi için ayrı bir önemi olan basın çalışanlarının çalışma koşullarının da iyileştirilmesi ve adil paylaşımdan hak ettiklerini almaları, vazifelerini hakkıyla yapabilmeleri için çok önemlidir. Basın çalışanlarının sosyal ve ekonomik hakları güvence altına alınmalıdır. Ülkemizin sorunlarını ve bilgi akışını en doğru ve objektif bir şekilde yetkililere ve kamuoyuna yansıtan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, dürüstlüğün, ifade ve basın özgürlüğünün hâkim olduğu bir çalışma hayatı dileriz.’’ dedi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.