Hava Durumu

Rektör Uslu, Avrasya Üniversitesi’nin 30. Yıl Etkinliklerine Katıldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Azerbaycan Avrasya Üniversitesi’nin kuruluşunun 30. yılı etkinliklerine katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2022 13:36
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2022 23:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Rektör Uslu, Avrasya Üniversitesi’nin 30. Yıl Etkinliklerine Katıldı

Programda, Rektör ile birlikte Azerbaycan Avrasya Üniversitesi’nin iş birliği yaptığı Üniversitelerin Rektörleri, kurum ve kuruluşların yetkilileri ile çok sayıda davetli yer aldı.

Azerbaycan Cumhuriyeti İstiklal Marşı'nın okunması ve Şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ile başlayan ve Azerbaycan Avrasya Üniversitesi’nin kuruluşu, misyonu, amaçları ve hedefleri ile geçmiş dönemdeki çalışmaları hakkında detaylı sunumların yapıldığı programda, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu da bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasına, programın tüm katılımcılarını selamlayarak ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi adına Azerbaycan Avrasya Üniversitesi’nin kuruluşunun 30. yılını kutlayarak başlayan Rektör Uslu, böylesine değerli bir Üniversite ile paydaş olunduğu için çok memnuniyet duyduklarını belirtti.

Konuşmasında, Üniversitelerin, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebildiği ve toplumun sorunlarına çözüm bulabildiği sürece ayakta kalabileceklerine işaret eden Rektör  Prof. Dr. Hasan Uslu, “Bugün bir milletin varlığını sürdürebilmesi ve ilerleyebilmesi için Üniversitelerde eğitim alan gençlerinin yenilikleri takip edebilmesi, eleştirel yaklaşımlara cevap verebilmesi, düşünme becerisi kazandıran iyi bir eğitim alması ve teknoloji ile modern dünyanın isteklerine cevap verebilir bir şekilde desteklenmesi gerekir.  Burada en büyük vazife biz akademisyenlere düşmektedir” dedi.

Azerbaycan Avrasya Üniversitesi’nin 30. yılı etkinlikleri, gerçekleştirilen gösterilerin ardından sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.