Hava Durumu

Putin; “Bu bir ihanettir, cezası ağır olacaktır”!..

Rus paralı asker grubu Wagner, Rusya ordusuna karşı gerçekleştirdiği ayaklanma sonrasında, Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin,” Böyle kalkışmalar ülkemizi sırtından bıçaklamaktır. Silahlı ayaklanma ve herhangi bir iç ayaklanma Rusya'ya, halkımıza bir darbedir. Bunun cezasını vereceğiz. Cezası ağır olacaktır." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2023 13:16
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2023 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Putin; “Bu bir ihanettir, cezası ağır olacaktır”!..

Rus paralı asker grubu Wagner Kurucusu Yevgeny Prigojin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov'nın Wagner askerlerini yok etme suçlamaların da bulunarak, Rus ordusunun yöneticilerine karşı büyük bir savaşın içine girdiklerini dün duyurdu. Wagner'in ayaklanma çağrısı sonrası Rusya’nın başkenti Moskova’da terörle mücadele tedbirleri alındığı açıklandı, Federal Güvenlik Servisi (FSB) konuya ilişkin soruşturma başlattığını duyurdu.

VLADMİR PUTİN; "CEZASI AĞIR OLACAKTIR!"

Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin, dün akşamdan itibaren meydana gelenleri saniye saniye takip ederek, konuya ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Darbe girişimini ‘ihanet’ olarak adlandıran putin; “Mücadelemizi sürdürüyoruz. Bin yıllık tarihimiz var ve şu an tarihimiz kuruluyor. Birlik içinde olmalıyız. Hiçbir şey önemli değil şu an. Düşmanlarımız bizim birliğimizi yok etmeye çalışıyor. Askerimiz bizim için şu an ayaktalar. Buradaki tüm askeri unsurlara bir talimatım var. Halkımızın güvenliği ve bağımsızlığı için mücadele edeceksiniz. Rusya'yı çok güçlü bir ülke haline getirdik. Birliğimizi bozacak her türlü eylemden vazgeçilmeli. Böyle kalkışmalar ülkemizi sırtından bıçaklamaktır. Biz bugün devletimizi her türlü savunmaya hazırız. Hainliktir. Şu an askerlerimizi desteklemek istiyoruz. Wagner güçlerinin arasında şu an hainler var. Silahlı ayaklanma ve herhangi bir iç ayaklanma Rusya'ya halkımıza bir darbedir. Bunun cezasını vereceğiz. Cezası ağır olacaktır. Hem kanun önünde hem vatandaşların önünde cezalarını görecekler. Şu an bir Rusya vatandaşı olarak elimden gelen her şeyi yapacağım. Yeter ki halkımıza silahını kaldıran herkes cezasını çekecek. Bu hatadan çekilin ve bu suçu yapmayın." dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.