Hava Durumu

Pençe Kilit'te 19 terörist etkisiz halde!

Irak’ın kuzeyinde terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla dün gece başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu'nda şu ana kadar 19 terörist etkisiz hale getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2022 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 18.04.2022 18:30
Kaynak: İGF Haber
Pençe Kilit'te 19 terörist etkisiz halde!

ANKARA (İGFA) - Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Pençe-Kilit Operasyonu ile ilgili birinci aşama hedefler ele geçirildi.

Operasyonun planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği kaydedilen açıklamada, "Mehmetçik bölgeyi kontrol altına almaya başladı. Arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. Teröristlerin tüm barınak, sığınak ve sözde karargâhları ile mağaraları ve inleri tek tek tahrip edilecek" denildi.

İlk belirlemelere göre 19 teröristin etkisiz hâle getirildiği kaydedilen açıklamada, "Arama-tarama sırasında yapılacak tespitlerle bu sayının artacağını değerlendiriyoruz. Operasyon sırasında 4 kahraman silah arkadaşımız yaralandı. Gerekli tüm tıbbi müdahale yapılmaktadır. Teröristler kaçacak yerlerinin olmadığını, sona yaklaştıklarını anlamalı ve adalete teslim olmalıdır. Asil milletimizi terör belasından kurtarmakta azimli, kararlıyız" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.