Hava Durumu

Pençe-Kilit Harekatı Bölgesinde 2 asker şehit!..

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu iki asker şehit oldu.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2023 13:05
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2023 13:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Pençe-Kilit Harekatı Bölgesinde 2 asker şehit!..

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada; "Pençe-Kilit Harekatı Bölgesinde 11 Haziran 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu kahraman silah arkadaşlarımız Piyade Uzman Çavuş Cem Ahmet Kaya ve Piyade Uzman Çavuş Halil Şahin yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiş ancak tedavi gördükleri hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." dedi.

MERSİN VE KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Halil Şahin'in acı haberi, Mersin'in Erdemli ilçesindeki eşi ve annesine verildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Halil Şahin’in evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olan Konyalı Piyade Uzman Çavuş Cem Ahmet Kaya'nın ailesine acı haber ulaştı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Cem Ahmet Kaya'nın 32 yaşında ve bekar olduğu öğrenildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.