Hava Durumu

Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden 9 yıl geçti

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan ölüm yıl dönümünde anılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 14:18
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 14:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden 9 yıl geçti

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen vahşice katledilen Özgecan Aslan, kadına yönelik şiddetle mücadelenin simgesi haline gelmişti.

Tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe, yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Cinayetin faili Ahmet Suphi Altındöken, Adana F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda bir mahkum tarafından 11 Nisan 2016'da öldürülmüştü.Cinayeti işlediğini itiraf eden Suphi Altındöken ve ona cinayette yardım eden babası ise Tarsus'un zengin ailelerinden biriydi. Kuyumculuk işlerinde iflas ettikten sonra baba ve oğul minibüs şoförlüğü yapmaya başladılar. Baba Necmettin Altındöken'in de olaydan önce polis kayıtlarında kaçakçılıktan sabıkası olduğu ve kısa süre önce bir trafik kazasına karıştığı belirlendi.

Cinayeti işlediğini itiraf eden Suphi Altındöken ve ona cinayette yardım eden babası ise Tarsus'un zengin ailelerinden biriydi. Kuyumculuk işlerinde iflas ettikten sonra baba ve oğul minibüs şoförlüğü yapmaya başladılar. Baba Necmettin Altındöken'in de olaydan önce polis kayıtlarında kaçakçılıktan sabıkası olduğu ve kısa süre önce bir trafik kazasına karıştığı belirlendi.

VEFATININ 9. SENESİNDE ANILIYOR

Türkiye'de kadın şiddetine karşı simge bir isim haline gelen Özgecan Aslan, sevenleri ve birçok kişi tarafından kabri başında anılıyor. Özgecan'ın katledilmesinin ardından ise günümüze kadar Türkiye'de işlenen kadına karşı şiddetin son bulması amacıyla vatandaşlar yetkililerden bu konuyla ilgili ciddi atmasını bekliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.