Hava Durumu

Özdemir: Sanayi esnafı mağdur olmayacak!..

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Niğde eski sanayi esnafıyla bir araya geldi. Esnafın sorunlarını yerinde dinleyen başkan Özdemir: Kente hizmet etmeye devam edeceklerini belirtirken, esnafı mağdur etmemek için yeni çözümler üretildiğini de söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2021 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 30.11.2021 13:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir: Sanayi esnafı mağdur olmayacak!..

BAŞKAN ÖZDEMİR SANAYİ ESNAFIYLA BULUŞTU

Niğde Belediyesi tarafından sanayi sitesi dönüşüm projesi ile ilgili bir açıklama yapılarak kiracıların 10 Aralık 2021 tarihine kadar ön taleplerini iletmeleri istendi.

Konuya dair sanayi esnafıyla buluşan Başkan Özdemir; "Kulaktan dolma yanlış bilgilere inanmayın" dedi. 

Düzenlenen toplantıda açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir;

"Eski sanayi bölgemizde başlattığımız dönüşüm projemiz sıkıntısız bir şekilde devam ediyor. Bizler belediye olarak burada kiracı olarak hizmet veren esnafımızı da bu dönüşümün içine almaktı. Bu konuda büyük bir mesafe kat ettik. Dönüşüm sürecindeki tüm bilgileri bizler belediye olarak vermek istedik. Kulaktan dolma, yalan yanlış bilgiler esnaflarımızı rahatsız ediyor. Bizler dışında söylenilen hiçbir söze buradaki sanayi esnafımızın inanmamasını istiyorum. Bizler bu süreci en ince ayrıntısına kadar değerlendirip çalışmalarımızı esnaf odaklı yürütüyoruz. Burada ki dönüşüm alanı Sn. Cumhurbaşkanımızın resmî gazetede yayımladığı dönüşüm alanı içinde yer alan esnaflardan oluşuyor. Bizler belediye olarak yüzde 50’nin üzerinde ki hak sahibi esnaflarımızla uzlaşma sağladık. Bizim buradaki çabamız kiracı esnafımızı da hak sahibi yapmaktı. Çok şükür bunun yolunu da bulduk. 10 Aralık 2021 tarihine kadar son talepleri alacağız. Bugüne dek 132 kiracı esnafımız bizlere ön talepte bulunmuş. Ön talepler bittikten sonra en kısa zamanda kiracı esnafımızın noter huzurunda kurasını gerçekleştireceğiz. Esnafımıza ödeme noktasında yardımcı olmak için esnaf kefalet ve belediye olarak çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Bizlerin en büyük derdi burada alın teri döken, emektar olan sanayi esnafımızı dükkân sahibi olabilmesidir. Vadeli satışlarla esnafımıza rahat ödeme imkânı sunacağız. Burada tüm esnafımızla uzlaştığımızda onların taşınması için ise 1 Mart 2022’e kadar süre tanıyacağız. Eski sanayi esnafımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. En iyi koşullarda hizmet vermeleri için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya çalışacağız. Burada ki en büyük hedefimiz tüm kiracı esnafımızı dükkân sahibi yapmaktır.’’ şeklinde konuştu

Kentsel Dönüşüm Projesi ile sanayi sitesinin gelişimi adına istaşareler yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, esnaftan olumlu tepkiler alırken; "Rabbim bu şehre güzel ve isabetli projeler yapmayı nasip etsin" dedi. 

 

Haber Murat Karakaya 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.