Hava Durumu

Özdemir: Niğde'yi kültür ve sanat şehri yapacağız!..

Niğde Belediyesi gençleri sanatla ve kültürle buluşturmak için tiyatro etkinliği düzenliyor. “Çetin Ceviz” isimli tiyatro oyunu Niğde Belediyesi’nin katkıları ile Niğde’de sahnelenecek.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2021 20:24
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2021 20:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir: Niğde'yi kültür ve sanat şehri yapacağız!..

NİĞDE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ TİYATRO ETKİNLİĞİ VE KİTAP KAMPANYASI

Çetin Ceviz Tiyatro Oyunu 27 Kasım Cumartesi günü saat 19:00’da Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi 1923 nolu salonda sahne alacak.

Ücretsiz olan etkinlikte köy okulları için kitap toplanacak. Oyunu izlemeye gelen izleyiciler okumadıkları kitapları belediye görevlilerine teslim ederek bu kampanyaya katılabilecekler.

Nami Esatgil’in yazıp yönettiği tiyatronun oyuncuları: Nami Esatgil, Tuna Arman, Murat Tavlı, Arzu Budak, Teoman Gelmez ve Efsane Geçen’den oluşuyor.

Tiyatronun konusu ise kısaca şöyle;

“Mesleği kasaplık lakabı ‘Kibar Kasap’ olan Çetin Ceviz eşinin kendini aldattığı kişi olan Kemal'in evine onu öldürmek üzere gider. Fakat son derece zayıf ve mülayim kişiliği sonucunda değil öldürmek tam aksine adamla dost olur. Evin temizlikçisi Yeter'in olayları yanlış anlayıp aksettirmesi ile kahkaha tufanı başlar. Üstüne üstlük eşi Naciye'nin de o eve gelmesiyle daha da karmaşıklaşan olaylar, Kemal'in rahatlığı, Çetin'in kılıbıklığı ve Naciye'nin otoriter haliyle komedi oranını artırır. Son derece dürüst olan Çetin'in kendini polise ihbar etmiş olması dolayısıyla Yaşlı Kurt Komiser Şehabettin ve yardımcısı Selin'in eve gelmesiyle artık işin içinden çıkılamaz sonuçlar doğacak ve seyirciler gülmekten gözyaşlarına boğulacaktır.”

Tiyatro etkinliği ile ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir;

“Şehrimizi bir sanat ve kültür şehri yapmaya kararlıyız. Festivallerimiz, yarışmalarımız, sergilerimiz ve bu tür etkinliklerimizle her zaman gençlerimizin yanındayız. Aynı zamanda bu etkinliğimiz kapsamında köy okullarımız için kitap toplayacağız. İzleyicilerimiz okumadıkları kitapları getirerek kampanyamıza katılabilirler. Tüm genç kardeşlerimi ve bütün vatandaşlarımızı etkinliğimize bekliyorum.” dedi.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.