Hava Durumu

Özdemir: Kadınlarımızın yanındayız!..

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü Mesajı…

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2021 10:09
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2021 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir: Kadınlarımızın yanındayız!..

25 Kasım 1960'ta Dominik Cumhuriyeti'nde üç kız kardeşin tecavüz edildikten sonra vahşi bir şekilde öldürüldüğü tarih olan 25 Kasım tarihi Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında alınan kararla 25 Kasım, ’Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir kadına yönelik şiddete karşı yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Dünyada ve ülkemizde kaydedilmekte olan tüm olumlu gelişmelere rağmen, kadına yönelik şiddet, hali hazırda önemli problemler arasında yer almaya devam etmektedir.

Bizim inancımızda, “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır”. Peygamber Efendimiz, kadınlara hoş görülü ve saygılı davranmamızı söylemiştir.  Bir Hadis-i Şeriflerinde "Ahlakı en güzel olanınız eşlerinize en iyi davrananızdır." demiştir.

Bizim tarihten gelen kültürel anlayışımız, kadın erkek demeden, yaşlı çocuk demeden bütün canlıları bir ve eşit görür, bizim inancımıza göre bir kişiyi öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Türk töresine baktığımızda kadın, evin de, ailenin de, sosyal hayatın da, ekonomik hayatın da en merkezindedir.

Biz Niğde Belediyesi olarak, şiddete uğrayan tüm kadınlarımızın yanındayız ve onların destekçisi olmaya devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirtiyor, kadınıyla erkeğiyle aynı göğün altında huzur ve barış dolu bir dünyada yaşamamızı temenni ediyorum." 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.