Hava Durumu

Özdemir: Çevre felaketlerine karşı silahımız doğadır!.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2021 14:18
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2021 14:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir: Çevre felaketlerine karşı silahımız doğadır!.

Özdemir mesajında doğanın önemine değinirken: "Küresel ısınma benzeri çevre felaketlerine karşı silahımız doğayı korumak ve ağaçlandırma yapmaktır" dedi. 

“Kıyametin koptuğunu görseniz de elinizdeki fidanı dikin" diyen bir peygamberin ümmeti olduğumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız diyen Başkan Özdemir mesajında,

“Bizler kökü mazide dalları ise gelecekte olan millet ağacının fertleri olarak yurdumuzu canlı cansız tüm unsurları ile sevmek zorundayız. Kâinat korusunda tüm varlıklar büyük bir musikinin parçaları olarak görevlerini yapmaktadırlar. Ekolojik dengeyi sağlayan bütün unsurlar birbiriyle bağlantılıdır ve bu hatta yaşanan en ufak kopuş dünyamızı derin bir kaosa sürükleyebilir. Küresel ısınma benzeri her türlü çevre felaketine karşı en büyük ve güçlü silahımız doğayı korumak ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürmektir. Yarınlara sağlıklı bir dünya bırakmanın tek yolu yeşili korumaktır. İnsanlığın yakın zamanda karşılaşacağı en büyük sorunların başında gelecek olan gıda ve su sorununa ancak çevremizi ağaçlandırarak çare olabiliriz. Daha iyi bir dünya ve yaşanabilir bir hayat için gelin el ele verelim ve şehrimizi ağaçlandıralım” dedi. 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.