Hava Durumu

Özdemir: "Çanakkale ruhu milletimizin asil ruhudur"

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 10:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir: "Çanakkale ruhu milletimizin asil ruhudur"

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 107. yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde atalarımızın kahramanlığını, cesaretini, bağımsızlığımızı korumak için verdiği mücadeleyi iyi anlamamız gerekmektedir. Eğer biz bu fedakârlıkları gelecek kuşaklara aktaramazsak gençlerimiz başkalarının kahramanlarını kendilerine rol model olarak seçerler” dedi.


"Atalarımızın kanlarının son damlasına kadar mücadele ederek yazmış olduğu bu büyük destan Çanakkale’de yazılmıştır" şeklinde konuşan Özdemir, mesajında şu görüşlere yer verdi: 


“Çanakkale ruhu milletimizin asil ruhudur. Bizi geleceğe taşıyacak olan asil ruh işte budur. Milletimizin tarihine baktığımızda fedakarlıklarla dolu bir tarih karşımıza çıkıyor. Bugün burada rahat nefes alıp veriyorsak ve bu vatan toprağında korkmadan özgürce dolaşıyorsak bunu bizler için gözlerini kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimize borçluyuz.  Çanakkale, milletimiz asil duruşunun son yüz yıla damgasını vuran sembolü olmuştur. Bu nedenle Çanakkale’yi iyi anlamalı ve zihnimizden hiçbir zaman çıkarmamalıyız. 


Mehmet Akif’in 
“Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?


“Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın.” Mısralarıyla bahsettiği şehitlerimizin hatırasını kirletmeden onurlu bir şekilde taşımak ve gelecek nesillere ulaştırmak zorundayız. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.