”Google ”Google
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özdemir; çağ kapatıp, çağ açan büyük fetih!..

Niğde Büyükşehir Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 29 Mayıs İstanbul’un fethinin 570. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2023 13:39
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2023 13:39
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir; çağ kapatıp, çağ açan büyük fetih!..

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir İstanbul’un fethinin 570. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmesinin temelinde yatan en büyük sebep, Hz. Peygamberin ‘İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur’ müjdesine mazhar olmasıdır.” diyen Başkan Özdemir mesajına şöyle devam etti; “29 Mayıs 1453'te gemilerin karadan yürütülmesi ile gerçekleşen, çağ kapatıp çağ açan büyük fethin 570’inci yıldönümünü kutlarken, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Han ve onun kahraman askerlerini bir kez daha rahmetle anıyorum. Büyük dehasıyla, genç yaşta İstanbul'u fetheden büyük komutan ve devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han'ın bu zaferi, milletimizin gücünü ve zekâsını bir kez daha tüm Dünya’ya ispatlamış, fetihten sonra gösterdiği adalet ve hoşgörüyle de tarihteki eşsiz yerini almıştır.

İstanbul, tarih boyunca büyük öneme sahip olmuş, birçok milletin sahip olmak istediği önemli bir şehirdir. Peygamber Efendimiz ’in “İstanbul bir gün feth olunacaktır. Onu Fetheden asker ne güzel askerdir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır” Hadis-i Şerifi ile İslam dünyası için farklı bir önem kazanan bu şehrin fethi, İslam’ın bir neferi olan aziz Türk Milletine nasip olmuştur. Bu şehir ilelebet bizim olacak ve ay yıldızlı bayrağımız ebediyen İstanbul’un semalarında dalgalanacaktır.

İstanbul’un fethinin 570. yıldönümünün bütün milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle, başta fethin mimarı Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri olmak üzere, bu cennet vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

”Google
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.