Hava Durumu

Özdemir: Amacımız halkın sağlığını korumak!..

Niğde'de sahte içki denetimi yapıldı. Yılbaşı öncesinde yapılan denetimlerle halkı, sahte içki kaynaklı zehirlenme ve ölümlü vakalardan korumak amaçlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2021 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2021 09:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Özdemir: Amacımız halkın sağlığını korumak!..

Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Vergi Dairesi ekipleriyle birlikte il genelinde tekel bayilerinde kaçak ve sahte içkiye yönelik denetim gerçekleştirildi. 

Yapılan denetimlerde, iş yerlerinin belgeleri incelenirken,  bandrol kontrolü yapılarak içkilerin kaçak veya sahte olup olmadığına bakıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir;

"Yaklaşan yılbaşı öncesi artan sahte içki üretimi ve buna bağlı alkol zehirlenmesi olaylarının önüne geçebilmek amacıyla ekiplerimiz diğer kurumlarımızla uyum içinde denetimlerini gerçekleştirdiler.  Yapılan denetimlerde işletmelerin belgeleri tek tek kontrol edilirken, Alkollü İçkiler Tebliği kapsamında alkollü içkilerin etiket ve bandrol kontrolü yapıldı. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (TAPDK) sağladığı denetim cihazları ile içkinin sahte olup olmadığı anında kontrol edildi. Denetimler sırasında görevlilerimiz son günlerde sahte içki nedeniyle ölüm olaylarının arttığına dikkat çekerken, güvenilir ana bayilerin dışındaki yerlerden ürün alınıp satılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Amacımız her alanda halkımızın sağlığını korumaktır." İfadelerini kullandı.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.