Hava Durumu

Otobüs ücretleri kartsız binişlerde 6 lira 50 kuruş oldu 

Akaryakıt zamlarından sonra bir zam da şehir içi halk otobüslerine geldi. Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Eryiğit; "Zarar ediyoruz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2022 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2022 14:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Otobüs ücretleri kartsız binişlerde 6 lira 50 kuruş oldu 

Şehir içi halk otobüslerinde son zam yaklaşık 3 ay önce yapılmıştı.

14 Mart Pazartesi gününden itibaren Niğde'de şehir içi halk otobüs fiyatları, kartlı binişlerde 4 liradan 5 liraya, kartsız binişlerde 5 liradan 6 lira 50 kuruşa yükseldi. Öğrencilerde kartlı binişler 2 lira 75 kuruştan 3 lira 50 kuruşa, kartsız binişler ise 3 lira 50 kuruştan, 4 lira 50 kuruşa yükseldi. 

Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Rıdvan Eryiğit; "ZARAR EDİYORUZ"

Ardı arkası kesilmeyen zamlara bir yenisi daha eklendi. Niğde'de şehir içi halk otobüslerine zam geldi. Buna göre kartsız binişlerde ücretler 5 liradan 6 lira 50 kuruşa, kartlı binişlerde ise 4 liradan 5 liraya çıktı. Kooperatif Başkanı Rıdvan Eryiğit; "Mazota, yağa, lastiğe gelen zamlar maliyetleri artırdı. Zarar ediyoruz" dedi. 

Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Rıdvan Eryiğit, "Artan mazot, şoför, yağ ve lastik maliyetlerinden dolayı zam yapmak zorunda kaldık. İlk zam aldığımızda 8 lira olan mazot şimdi 23 lira oldu mecburen biz de zarar ettiğimiz için zam yapmak mecburiyetinde kaldık. Şuanda aldığımız zam bizleri yine kurtarmıyor mazot 15 lira olduğunda zam istemiştik onun üzerine 7 defa mazota zam geldi biz yeni zam alabildik. Normalde  otobüsün yağını 300 liraya değişirken şuanda 2 bin TL'ye değişiyoruz lastik fiyatı  750 TL iken 3 bin TL'ye yükseldi" dedi.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.