Hava Durumu

Online Gazetecilik Akademisi'ne yoğun ilgi...

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) ile Güvennet Akademi Eğitim Kurumları işbirliğiyle hazırlanan "Online Gazetecilik Akademisi"ne başvurular gerek yurt içi, gerekse yurtdışından yoğun ilgi görüyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2022 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2022 10:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Online Gazetecilik Akademisi'ne yoğun ilgi...

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF), 81 ilde ve 5 ülkede yayın yapan medyalara istihdama katkı sağlamak amacıyla bir hafta önce başvurularını almaya başladığı "Online Gazetecilik Akademisi" projesi yoğun ilgi görüyor.

Güvennet Akademi Eğitim Kurumları iş birliğiyle hazırlanan programda, online eğitimi tamamlayan kursiyerler, Türkiye geneli medyalar ile 5 ülkede iş ve staj imkanı fırsatı yakalayacak.

Medyaların en büyük eksikliğinin vasıflı editör ve muhabir olduğuna dikkati çeken İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, üye medyaların talepleri doğrultusunda Güvennet Akademi işbirliğiyle startını verdikleri "Online Gazetecilik Akademisi’ne dünyanın her yerinden başvuru yapılabildiğini söyledi. Demir, amaçlarının medyaların kaliteli içerik üretmeleri, haber sitelerinin değerlerinin artırılması ve istihdama katkı sağlamak olduğunu kaydetti.

Eğitim içeriğinden de bahseden Genel Başkan Demir, "Akademi programının içeriği diğer eğitim programlarına göre en kapsamlı şekilde hazırlandı. Eğitim içeriğinde editörlükten muhabirlik eğitimine, etik değerler ile iletişim eğitiminden spikerlik ve sunuculuk eğitimine, kamera ve fotoğrafçılıktan Adobe Photoshop programının ile Google SEO eğitimine kadar bir çok kapsamlı eğitimler yer alıyor. Bu eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz yapılacak mülakat sonucu başarı belgelerine sahip olacaklar. Aynı zamanda 81 il ile Almanya, Azerbaycan, Belçika, İngiltere ve KKTC'de yayın yapan 5 ülkede yer alan İGF üyesi medyalarda da iş ve staj imkanı elde edecekler" diye konuştu.

İGF ve Güvennet Akademi Eğitim Kurumları işbirliğinde yoğun ilgi gören Online Gazetecilik Akademisi’ne başvuru linki; 
Güvennet Akademi Başvuru 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.