Hava Durumu

Okul için değil tekel bayi için yapılmış!..

Niğde Belediyesi kaçak merdiven yıkımı hakkında basın açıklaması yaptı. Niğde Belediyesi ekipleri tarafından dün yıkılan merdivenle ilgili olarak yıkımın, öğrencilerin güvenliği maksadıyla yapıldığını açıklandı. Merdivenin tekel bayi işletmecisi tarafından müşterilerine kolaylık olması amacıyla yapıldığının tespit edildiğini belirten Niğde Belediyesi yetkilileri, "Amacımız hayra vesile olan bir yapıyı yıkmak değil güvenliği sağlamak" açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2021 09:50
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2021 09:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Okul için değil tekel bayi için yapılmış!..

EFENDİBEY MAHALLESİ İZİNSİZ YAPILAN  MERDİVEN YIKIMINA DAİR KAMUOYU AÇIKLAMASI

22.12.2021 tarihinde akşam saatlerinde bir basın yayın organında çıkan 'Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı'nda yer alan ve çocukların okula gidebilmeleri için yapıldığı iddia edilen merdivenlerin belediye tarafından yıktırıldığından bahsedilmiştir. 

Söz konusu merdivenler çocukların okula gitmeleri için değil apartman altında yer alan Tekel Bayii tarafından bizzat müşterileri için özel olarak yapıldığı tespit edilmiştir.

 Bahse konu merdivenlerin 9207 sayılı kanunun 30.d maddesinde belirtilen okula ve ibadethanelere uzaklık şartını ortadan kaldırdığı ve okula giden çocuklarımız için olumsuz örnek teşkil ettiğinden, aynı zamanda da öğrencilerimizin bulvar üzerine kontrolsüz çıkmalarına sebebiyet verdiğinden dolayı gerek belediyemiz zabıta müdürlüğü ekiplerinin tespiti, gerek ise çevrede bulunan duyarlı vatandaşlarımızın şikayeti üzerine gerekli tebligatlar ve uyarılar yapılarak merdiveni yapanlar tarafından yıktırılması sağlanmıştır. 

Amacımız asla hayra vesile olan bir yapıyı yıkmak değil aksine çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atacak güvenliksiz ve izinsiz olarak yapılmış kanunlara ve vicdanlara aykırı yapının yıkılması işlemidir.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.