Hava Durumu

ÖHÜ Tıp Fakültesi ilk mezunlarını verdi!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tıp fakültesi, ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2023 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2023 18:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
ÖHÜ Tıp Fakültesi ilk mezunlarını verdi!..

Birçok başarıya imza atan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Tıp Fakültesi, ilk mezunları yemin ettiler.
İlk defa mezun veren Tıp Fakültesi mezuniyet töreni üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. Gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, 38 öğrenci tıp fakültesinin ilk mezunları olarak doktorluğa ilk adımı attı.


Mezuniyet töreninde konuşan Niğde Valisi Mustafa Koç, öğrencilerin bugüne gelene kadar çok eziyetler çektiklerini dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti; “Üzüldünüz, sevindiniz, heyecanlandığınız zamanlar oldu, ama bugün mezun oluyorsunuz. İnşallah birazdan yemininizi ederek hekim olacaksınız. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyor kutluyoruz.  Tabi insana hizmet eden her meslek kutsaldır. Birbirlerinin tamamlayıcısıdır. Ancak bir önem sıralaması yapacak olursak belki de hekimlik bunların en başında gelir. Beni Türk hekimlerine emanet edin diyen ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, inşallah Türkiye Cumhuriyeti’ni daha da ileriye taşıyacak.” ifadelerine yer verdi.


Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Niğde için tarihi bir gün olduğunu dile getirerek, mezun öğrencilerin bundan sonraki hayatların da da başarılar diledi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ise 2017 yılında öğrenci kabul etmeye başlayan tıp fakültesinin ilk mezunlarını verdiğini dile getirdi.


Gerçekleştirilen konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler, Hipokrat yemini ederek diplomalarını aldı.

Düzenlenen mezuniyet törenine Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Niğde Ağır Ceza Hakimi Bayram Ünlü, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üner Kayabaş, siyasi parti ve STK temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.