Hava Durumu

Öğretmenler bir çok sorunla boğuşuyor !..

Hürriyetçi Eğitim-Sen Niğde İl Temsilcisi Yiğit Göregen, eğitim çalışanlarının sınav, saygınlık ve ekonomik sorunlarla uğraştıklarını belirtti. 

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2022 16:31
Haber Güncellenme Tarihi: 11.08.2022 16:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Öğretmenler bir çok sorunla boğuşuyor !..

Uzman ve başöğretmenlik düzenlemesi hakkında da konuşan Göregen, eğitime hazırlık ödeneğinin de artması gerektiğini dile getirdi. 


Hürriyetçi Eğitim-Sen Niğde İl Temsilcisi Yiğit Göreğen açıklamasında şunlara değindi; 
"Öğretmenlik kariyer sınavlarının öğretmenler üzerinde olumsuz etkisi olmuştur. Öğretmenlik zaten ihtisas mesleğidir. Bütün öğretmenler alanında uzman olan kişilerdir. Öğretmenleri temsil ettiğini söyleyen bazı sendikaların tutumları ise öğretmen haklarını savunmaktan uzaktır. Daha çok siyasi temsilciler gibi hareket etmektedirler. Eğitim çalışanlarını ayrıştıran ve huzuru bozan her çalışmanın karşısındayız. 10 yılını dolduran öğretmenin uzman öğretmen 20 yılını dolduran öğretmenlerin başöğretmen olmasını talep etmekteyiz." 


"EĞİTİM HAZIRLIK ÖDENEĞİ YETERSİZ" 
Okulların yakın zamanda açılacağını belirten Göregen, eğitim hazırlık ödeneğinin de yetersiz olduğunu söylediği konuşmasında şunlara değindi; "Eylül ayı ile birlikte okullarımız açılacaktır. Öğretmenlerimize verilecek olan hazırlık ödeneği çok cüzi bir miktarda artmıştır. Eğitim öğretim hazırlık ödeneği bütün çalışanları kapsayacak şekilde genişletilmeli ve bir maaş tutarında yükseltilmelidir. Eğitim çalışanlarına hak ettiği saygı ve itibar bir an önce kazandırılmalı, şiddet ve iftara atanlara ağır cezalar getirilmelidir" 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.