”Google ”Google
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

NÖHÜ personelinin yüzünü güldüren hamle!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) bünyesinde çalışan işçilere yönelik imzalanan ek protokol ile işçi maaşlarına ortalama yüzde 70 zam yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.07.2023 12:30
Haber Güncellenme Tarihi: 29.07.2023 12:30
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ personelinin yüzünü güldüren hamle!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Yönetimi ve Tez-Koop-İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile aralarında güvenlik görevlilerinin ve temizlik işçilerinin yer aldığı, personellerin 447,15 lira olan günlük çıplak brüt ücretleri 1 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla 750,00 liraya çıkarıldığı bildirdi.

USLU;” EKİM AYINDA TEKRAR İYİLEŞTİRMELER YAPILACAK.”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "İşçi kardeşlerimize yüzde 70'e yakın bir zam yaparak kendilerine vermiş olduğumuz değeri bir kez daha somut bir şekilde gösterdik. Personelimizin maddi anlamda refaha ermesi ve çalışma ortamlarında daha verimli bir şekilde çalışması Üniversitemizde oluşturmaya gayret ettiğimiz kurumsal aidiyete de ciddi katkı sağlayacaktır. Ekim ayında tekrar iyileştirmeler yapmak istediğimizi de belirtmek istiyorum. Herkes için hayırlı uğurlu olsun." İfadelerini kullandı.

”Google
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.