Hava Durumu

NÖHÜ öğretim üyesinin çektiği kareler PTT pullarında!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Karataş’ın “Bayrak, marş ve paradan sonra bağımsızlık sembolü ve milli değer” olarak fotoğrafladığı kareler, posta pullarında kullanılmaya başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2023 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2023 12:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ öğretim üyesinin çektiği kareler PTT pullarında!..

PTT tarafından 2023 Yılı Posta Pulu olarak kullanılan ve altı fotoğraftan oluşan “Kır Çiçekleri-3” serisi tedavüle çıktı.

NÖHÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Karataş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Seri; Niğde, Giresun, Aksaray ve Adana illerinden çektiğimiz çiçekli bitki fotoğraflarından oluşmaktadır. 10 TL olan puldaki Pseudomuscari azureum (Muscari azureum) Türkiye'ye özgü (endemik) bir bitkidir. Dünyanın başka ülkesinde bulunmayan bu tür, Bolkar Dağları'nın Niğde kesiminde yetişmektedir. Keza 2 TL’lik pembe çiçekli olan bitki Gladiolus halophilus ise Niğde dahil Tuz Gölü Havzası'ndan başka bir yerde yetişmeyen diğer bir endemik bitkidir. 1 TL’lik puldaki Kandamlası veya Kanavcıotu denen bitki ile 58 TL’lik puldaki Farekulağı denen turuncu çiçekli bitki fotoğrafları Üniversitemiz merkez yerleşkesinde çekilmiştir. Fotoğraflarımızı tercih ederek bizleri gururlandıran herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.