Hava Durumu

NÖHÜ'den çalışanların oryantasyon sürecini kısaltacak inovasyon

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Dokuz, Doç. Dr. Ahmet Şakir Dokuz ve Arş. Gör. Alper Ecemiş, çeşitli sektörlerde yeni çalışanların işe oryantasyon sürecini kısaltacak sanal gerçeklik tabanlı yazılım projesi geliştirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ'den çalışanların oryantasyon sürecini kısaltacak inovasyon

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümü öğretim elemanı olan ve projenin yürütücülüğünü üstlenen Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Dokuz, aynı bölümde öğretim elemanı olarak çalışan Doç. Dr. Ahmet Şakir Dokuz ve Arş. Gör. Alper Ecemiş ile birlikte Niğde TEKNOPARK A.Ş. bünyesinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle kurdukları şirkette, birçok sektörde işbaşı eğitimini kısaltacak sanal gerçeklik tabanlı yazılım geliştirdiler.
Proje kapsamında imalattan gıda ve tarıma, savunma sanayiinden hizmet sektörüne kadar birçok sektörde kullanılacak sanal gerçeklik gözlüğüyle, özellikle işgücü devrinin fazla olduğu sektörlerde artık işbaşı eğitimleri daha da kısa olacak. Artırılmış gerçeklik teknolojisine dayalı bu inovasyon böylece sektörlere oryantasyon amacıyla başvurulan dijitalleşme konusunda önemli bir alternatif sunacak ve söz konusu alanda işletmelere verimlilik sağlayacak.

Rektör Uslu'dan Tebrik
Konuyla ilgili açıklama yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu; ''Eğitim, bilim, ar-ge, teknoloji ve inovasyonda öncü olan üniversitemiz, bu projeyle konumunu bir kez daha kanıtladı. Mühendislik Fakültesi bünyesinde Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri lisans programı açılan ve Türkiye’de Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi açılması uygun görülen sayılı yükseköğretim kurumu arasında yer alan üniversitemizin yakın vadede yazılım, yapay zekâ ve bilişim teknolojileri alanında adından daha fazla söz ettiren bir üniversite olacaktır. Bu vesileyle hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.'' dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.