Hava Durumu

NÖHÜ'den 11 akademisyen dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte 11 akademisyen, Stanford Üniversitesi (ABD) tarafından Elsevier veri tabanında Yıllık Etki ve Kariyer Boyu kategorilerinde yayımlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”nde yer aldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2023 21:56
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2023 21:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ'den 11 akademisyen dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldı

Alanlarında uzman araştırmacılar tarafından 22 farklı alan ve 174 alt bilim dalındaki bilim insanları arasından ilk yüzde 2’lik dilime giren 200 bini aşkın bilim insanının verileri; bilimsel h-indeksi, dengelenmiş ortak yazarlı hm indeksi, atıf sayısı, yazar sırası ve sayısı, kendine atıf oranı gibi değişkenlere göre değerlendirildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından yapılan sıralama ise Elsevier veri tabanında Yıllık Etki ve Kariyer Boyu olmak üzere iki ayrı kategoride yayımlandı.

NÖHÜ'DEN 4 AKADEMİSYEN 2 KATEGORİDE LİSTEYE GİRMEYİ BAŞARDI

Yayımlanan sıralamaya göre Kariyer Boyu kategorisindeki listede Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Prof. Dr. Murat Barut, Prof. Dr. Mustafa Sarıdemir, , Prof. Dr. Ümit Atıcı, Prof. Dr. Adnan Görür, Prof. Dr. Emin Çadırlı ve Doç. Dr. Yasin Kabalcı yer aldı. 2022 verilerinin dikkate alındığı Yıllık Etki kategorisindeki sıralama listesine ise yine Rektör Prof. Dr. Hasan uslu ile birlikte Prof. Dr. Mustafa Sarıdemir, Prof. Dr. Ümit Atıcı, Prof. Dr. Murat Gökçek, Prof. Dr. Yeliz Konuklu, Prof. Dr. Zeliha Selamoğlu, Doç. Dr. Yasin Kabalcı ve Doç. Dr. Khawar Jabran girmeyi başardı. Böylece her iki kategorideki listede Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte dört akademisyen yer alırken, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nden toplam 11 akademisyen ise “Dünyanın Etkili Bilim İnsanları Listesi”ne adını yazdırdı.

REKTÖR USLU'DAN TEBRİK

Dünyanın en etkili bilim insanları sıralamasına girmeyi başaran akademisyenlerimizi tebrik eden Rektör Uslu, ''Üniversitemiz akademisyenlerinin Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer almasının üniversitemizin uluslararası tanınırlığına ve saygınlığına önemli bir katkı sağlıyor diyerek şu ifadelere yer verdi; ''Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin bilime katkı yapacak her türlü çalışmaya destek vermeye devam edecek, Hem Üniversitemizin hem de akademisyenlerimizin ulusal ve uluslararası ölçekte başarılarının artarak sürmesi temenni ediyorum.'' 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.